A hővisszanyerő gépen kívül a teljes szellőztető rendszer számos egyéb elemből, főleg a levegő szállítását végző szellőzőcsövekből áll, ezek feladata különböző:
- Friss levegő eljuttatása a gépig
- Az elhasznált levegő kijuttatása az épületből
- Friss (télen felmelegített) levegő bejuttatása a lakótérbe
- Az elhasznált levegő eljuttatása a vizes helyiségekből a gépig
A szellőztető rendszer további légtechnika elemei:
- hangcsillapítók
- osztók
- előfűtők (villamos előfűtő vagy talajhőcserélő)
- utófűtő
- szobák közötti levegő átvezető nyílás
Műanyag szellőzőcsövek
Lakóépületek esetén lehetséges műanyag szellőzőcsővel kell kiépíteni a szellőzést. A rendszer osztóról elágaztatott kivitelű (csillagpontos). A gerincvezetékről leágaztatott fém Spiko (spirálkorcolt) csővel szerelt rendszerek ma már nem használatosak. Lakótér szellőzést a műanyag, flexibilis, belső fóliaréteggel ellátott (Zehnder Comfotube) szellőzőcsövekkel javasoljuk kivitelezni.
Az elosztó légcsatorna hálózat
- Méretek: Jellemző méret a 90 mm átmérő, de vásárolható laposított, csak 138x51 mm magasságú műanyag cső is. 20 cm födémvastagságig 75 mm Comfotube cső használható. Ezek a méretek a külső átmérőt jelzik.
- Tisztítás: A Zehnder rendszere teljes mértékben tisztítható az osztón és a végponton keresztül.A szellőzőcsövek antisztatikus hatásúak, azaz nem vonzzák a port magukhoz
- Szerelés: A cső hajlékony, tekercsben kapható, vágható, toldható. Teljesen légtömör rendszer építhető speciális célszerszám és szaktudás nélkül.Nincs idom, az osztótól egyetlen cső halad végig a végpontig. Nagyon gyorsan szerelhető.
- Hangcsillapítás: A jó minőségű műanyag szellőzőcsövek (Comfopipe, Comfotube) hangcsillapító hatásúak, konkrét értékek a cső adatlapján.
- Légtömörség: A Zehnder csövekkel "D" légtömörségi osztályú rendszer építhető (ez a legjobb)